Какъв е профилът на Венета?
Изпитвам топло човешко чувство към нея. Тя се опитва да рестартира живота си и да изтрие миналото. Това е невъзможно. Тя страда за баща си, но това е все едно да те е страх от извънземни и да не си ги виждал никога. Как страдаш за човек, когото не познаваш. В нея има стереотипи, които са насадени отвън и те й пречат. Венета се е вкопчила отчаяно в мъжа си и търси у него патерица, за която да се хване. Тя е изключително самотен човек, който търси обич и приемане, но по възможно най-тъпия начин.
Защо публиката е изненадана от победата на Христина?
Защото един от тях изваднъж се оказа на сцената. Големите мелета на концертите стават, когато някой от публиката се качи на сцената. това стана и във ВИП брадър.
Как оценявате Катето?
Тя е от поколението, което изчезна. Наскоро четох коментар за Катето, че тя била последна на афиша и въобще не била никаква актриса. Добре, но тя продължава да е в медийното пространство. Хората продължават да я познават и да я свързват със спомени от миналото. Онези кадърни актьори изчезнаха, а Катето и днес е харесвана и успява да намери пътя към младите. В къщата тя успя да завърти домакинство, да събере тези хора, кото се араха помежду си. Тя е от малкото хора, които продължаваме да виждаме от периода на прехода. Катето успя да се справи в тези времена. Нейната жизненост и хистеричност, в която я обвиняваха, и дава заряд за живот. Тя изтръгна от зрителите противоречиви чувства, защото е от хората, които имат смелостта да вземат решения. Затова все още е популярна. Тя не се опитва да се нагажда и да вегетира, а решава в каква посока да върви.
С какво беше по-различен този ВБ?
Самата аз бях изненадана от вкарването на Здравко, Христина, Тишо и други, които не са ВИП. Но започвам да осъзнавам че точно това беше най-инетересното. Загуби се дистанцията между идеалния образ на ВИП персоната и неговия почитател. Компетентният зрител влезе при съмнителния изпълнител Видяхме, че отдалече звездите самного бляскави на фона на тъмницата и неизвестността. Като се доближиш до тях виждаш, че може да са звезди-джуджета от астрономията, може и да са черни дупки. Във ВП-2 зрителят беше вътре и нямаше как да му затворят устата. Видяхме как звездите, колкото и да се правят на народни, се големеят и как обикновения човек, който уж е толерантен, може да оплюе тези, които обича. Този микс между обикновения и идеализирания човек показа, че всички сме хора. В критични ситуации всички могат да са героични и да са дребнодушни. Основната разлика беше, че затвориха звезди и фенове. Стана ясно, че звездата е звезда, защото не можеш да я пипнеш отблизо. И двете страни останаха огорчени. Хората от народа се почувстваха огорчени и омерзени като бездарници. звездите се почувстваха предадени от това, че тези, които уж ги обичат, може би ги мразят и им завиждат.
Това ли помогна на Христина?
Финалът на шоуто е само последният катализатор на емоциите на публиката. Гласуването се извършва в един много кратък отрязък. Предаването може да има всякакъв финал. То е един моментен разрез на нагласата и интереса на хората. Зависи в този момент колко жени са гледали, колко са били ядосани, какво са давали по другите телевизии например. Това е миг, в който сме отбелязали това впечатление. Десет минути по-късно може би щеше да бъде друго. Човешката психика е като река. Можеш хиляди пъти да влезеш на едно и също място и водата никога няма да е еднаква.
Защо не беше печеливша ролята на Калин?
Той се опита да е модератор, да ги помирява и накрая всички го обвиниха, че не може да застане зад една твърда позиция. Искаме си Ориента- този да го прегърнем, другия да го напсуваме и да няма среден вариант. Всички са разделени крайно на десни и леви, за Христина и Деси.
Кои бяха най-силните персонажи?
Венета определено имаше огромна мотивация за победа. Най-амбициозна и с воля за власт беше тя. Христина също е такъв човек. Двете си допаднаха по тази причина. В друга ситуация те биха се сблъскали, но там намериха общ враг- мъжете си. Враг в смисъл на територия за завладяване и подчиняване. Двете военоначалнички тръгнаха да завладяват съпружеската територия и да забият камъка на щастливото семейство. Те бяха авторитарни и властни жени. Азис също показа воля за власт. Той имаше крайни реакции спрямо неподчинението на Китаеца и му беше като ръководител движение. Китаеца има нужда от такъв и като излезе Азис, нов ръководител движение му стана Тишо.Катето също беше доминираща, но при нея не е воля за власт с цел подчинение и контрол. Тя обича светът да не й пречи и да може лесно да се ориентира в него. Опитва се да си създаде конфорт и той си пролича от битово до комуникационно ниво.
Азис или Васко? И къде е границата?
Последното лице на Азис беше по-скоро на актьора, отколкото на певеца. Той се беше доближил до характеристиките на тази професия. За да се справят добре с ролята, актьорите се опитват да изтрият собственото си аз, но Азис е непрофесионален актьор и все повече започва да се обвързва с ролите си и прескача от едната в другата. Професионалните актьори излизат от театъра и са отново себи си. Азис няма врата, зад която да се затваря и другата му роля да остава отвън. не можем да му слагаме етикет. Той е човек, който толкова вярва в ролите си ,че вече забравя кой е.
Напълно ли?
Не е забравил в психатричния смисъл, но си фантазира и си живее от роля в роля. Парадоскалното, гротескното и гениалното винаги са вървели ръка за ръка. В негова личност артистизмът е взел връх. Но в профила на Азис няма нищо патологично, нищо ненормално. Азис си е нормален и не могат да го нарекат луд.
Как се допълва като двойка с Китаеца?
Известните и успелите хора обикновено са самотни. Те разбират, че всенародната любов е условна и се затварят. Такива хора трябва да си намерят партньор, който или да е като тях, или да е по-търпелив и да може да понесе величието им. Азис беше във втория вариант. Те виждат в другия това, което им липсва.
Китаеца невинаги понасяше известността на Азис.
Той трупа и си премълчава, докато накрая избухва. Това е въпрос на темперамен.
По-късно очаквайте третата част, в която се коментира Деси, връзката Здравко-Христина, Тишо-Венета. |
“Онези кадърни актьори изчезнаха, а Катето и днес е харесвана и успява да намери пътя към младите. В къщата тя успя да завърти домакинство, да събере тези хора, кото се араха помежду си.” Хахахахаха, тука Анчето направо се е оляла! Защо няма смелостта да каже как К. Евро “успява да намери пътя към младите”? Като използва груб и непукистки език, като обръща чашките и като опипва яките пичове?
“Компетентният зрител влезе при съмнителния изпълнител Видяхме, че отдалече звездите самного бляскави на фона на тъмницата и неизвестността. Като се доближиш до тях виждаш, че може да са звезди-джуджета от астрономията, може и да са черни дупки. Във ВП-2 зрителят беше вътре и нямаше как да му затворят устата. Видяхме как звездите, колкото и да се правят на народни, се големеят и как обикновения човек, който уж е толерантен, може да оплюе тези, които обича. “
И в какво точно зрителят е “компетентен”? В оплюването и сриването на по-талантливите и можещите от него? А защо изпълнителите да са “съмнителни”, нима е поставен под въпрос талантът им?
“Той се опита да е модератор, да ги помирява и накрая всички го обвиниха, че не може да застане зад една твърда позиция. Искаме си Ориента- този да го прегърнем, другия да го напсуваме и да няма среден вариант. Всички са разделени крайно на десни и леви, за Христина и Деси.”
Да бе – “искаме си Ориента” – тази говори шест за пет, всички под общия знаменател, лаф да става! Щото така е по-лесно и удобно – с трафаретите!
|